Inwestycje w nieruchomości

Nowy dom czy mieszkanie można traktować jako inwestycję – albo poprawę własnych warunków życiowych. Jeśli kupujmy nieruchomość i na przykład decydujemy się na wynajem – to śmiało możemy mówić o inwestycji. Często też obie rzeczy można połączyć -bo na przykład kupujemy coś dla siebie – ale w takim miejscu, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że z biegiem czasu nasz dom, czy mieszkanie – będzie zwiększać swoją wartość (na przykład centrum miasta).

Sam postąpiłem w ten sposób – kupiłem dom w centrum miasta i się do niego przeprowadziłem wraz z rodziną (wynajęliśmy wtedy dobrą firmę przeprowadzkową –www.transerwis.pl Dziś ten dom wart jest 1,5 raza tyle – ile za niego dałem.

Trzeba jednak pamiętać, że nieruchomości to inwestycje, które trudno spieniężyć, więc należy traktować je po pierwsze – jako długoterminowe, a po drugie – jako dodatek, którego nie będziemy musieli na szybko sprzedawać, bo jeśli tak się zdarzy – na pewno stracimy. Bowiem im szybciej chcemy się czegoś pozbyć  – tym taniej trzeba to puścić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *